e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Venkovní kuchyně vonící jarem

Dostali jsme od naší zákaznice za úkol zabydlet a zateplit venkovní terasu, která by měla plnit funkci venkovní kuchyně. Byl zde jen krb a na zemi stará dlažba. Napadlo mě tedy použít hliněnou omítku, které se nabízejí v nádherných pastelových odstínech, ale hlavně zaoblují rohy a nádherně zútulňují veškeré prostory.

Vybírali jsem z těchto odstínů:

Takhle vypadala terasa těsně po realizaci omítky, což bylo ještě před koncem roku, museli jsme jen vychytat dny, kdy nemrzlo, aby omítka nepopraskala.

A po úplném dokončení a dodekorování to vypadalo takto:

Povolali jsme firmu z okolí, která se hliněnými omítkami zabývá, vybrala jsem odstín "jarní zelená" a pak už šlo vše jako po másle. Nejdříve museli řemeslníci sice obrousit starou omítku, což byl celkem náročný úkol, a pak se teprve nanášely dvě vrstvy této hliněné omítky.

Do hliněné omítky se přimíchává i semeno trávy ostřice, která dělá nádherný přírodní dekor. 

Z našich typizovaných dílů jsme zde použili D515 PF - spodní skříňku s lednicovým kováním a kuchyňský dřezový díl D511 - jen místo dřezu jsme nechali vložit šuplík. Barva je: přírodní kartáč - Brosse nature.

Truhláři dodali dle mého návrhu dva atypické díly: vpravo police na dřevo, podnož je v barvě antracit.

Vlevo je to pracovní kuchyňský stolek, podnož barva antracit, deska v medovém vosku.

Další úkol byly dekorace - na zeď jsem vybrala dřevěné malované desky s rostlinným motivem, což působí velmi elegantně. Dále proutěné košíčky, kameninovou vázu, kovové hodiny s patinou, plechový popelník, atd.

Použili jsme dekorace z našeho obchodu, což je orpavdu studnice nápadů: staré rezavé hodiny jsme zavěsili na komín, nad stolek jsme připevnili černou ceduli Menu, proutěný košík na lahve, plechový popelník a věšák ve tvaru vodovodního kohoutku.

A chcete-li vidět, jak tento prostor vypadal před proměnou, tady je:

A až přijde opravdu jaro a terasa bude z boku porostlá vistárií, doufám, že bude ještě krásnější!!! Krásné dny, Leeda

Registrovat se Přihlásit se