e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Velká proměna chaloupky v Českém ráji

Koncem loňského roku mě oslovili velmi milí manželé s tím, že chtějí předělat chalupu, kde celoročně žijí. Nelíbilo se jim všudypřítomné zažloutlé lakované dřevo a styl co dům dal. Chtěli proměnu se vším všudy, tedy včetně malování, tapetování, výměn podlah, dokonce došlo i na neplánovanou výměnu schodiště a nebránili se ani dalším mým požadavkům.

Kuchyně

Celá proměna trvala zhruba 6 měsíců, díky jejich ochotě uskromnit se v provizoriu a maximální vstřícnosti se vše podařilo a já jim za tuto možnost moc děkuju.

PŘED a POTÉ

A začalo se samozřejmě, jak jinak, než kuchyní. Nejdřív proběhla výměna poměrně křivé podlahy z prken  za plovoucí podlahu, potom se natíraly stropní palubky, dveře, zdi, parapety a vše, co se dalo. V druhé fázi proběhla montáž kuchyně a jídelního koutu a nakonec naše kolegyně Jana vytvořila krásné záclonky.

PŘED a POTÉ

Celá kuchyňská linka je sestavena z našich typizovaných dílů (D576, D514, D511, D648) kromě poličky na kořenky, kterou naši truhláři dodělávali na míru. Barva je Mastic na Tmavě šedé (Peau d´ane). Deska je černé lamino s povrchovou úpravou a la kámen.

Mastic je velmi oblíbená a neutrální barva, hodí se jak do světlých, tak do tmavších místností. Kuchyňský obklad v šedomodrobílé mozaice jsme vybrali od firmy Riccordi.

Jídelní stůl a lavice jsou také v barvě Mastic na tmavě šedé, židle v opačné barevné kombinaci. Lavici a židle zdobí pruhované potahy z látky od Designers Guild.

Zeď za kuchyní jsme nechali natřít na tmavě šedou a tak krásně nechává vyniknout kuchyni stojící před ní. Starý příborník a skříňku vedle stolu jsme zachovali, vytváří teplou atmosféru a do interiéru se skvěle hodí.

Lustr je od firmy www.rustikalnisvitidla.cz a je krásně dekorovaný jen hrubým krajkovým dekorem. Žádné jiné kudrlinky jsme nepotřebovali. Květované záclonky jsou od firmy Designers Guild a jsou rovněž dílem paní Jany Kudrnové.

Hádanka: je ten pes živý???

Vstupní hala se schodištěm

Původně byly v hale poměrně malé schody z lakovaného dřeva, které nepůsobily zrovna esteticky, proto jsem majitele přemluvila i k výměně schodiště, což se původně vůbec neplánovalo. Vznikla tak krásná stylová vstupní hala, schody dodávala firma Jelínek, jsou vyrobeny z dubového dřeva a jemný dekor zábradlí skvěle ladí k původním lustrům. Tapeta je také od Designers Guild.

Před a po

Zmizela svítivá žlutá a nastoupila elegance.

Šatna

Původní místnost určená na úložné prostory a místnost pro hosty jsme proměnili v šatnu. Podlahu zdobí krásná dřevěná podlaha od firmy Wicanders (dodávala firma Likor), na zdi a obkladové palubky jsme použili bílou a šedobéžovou barvu Taupe. V těchto dvou barvách jsme dodali i skříně (D532, D226, D520G - D631M-D520D)

Tapeta je ze vzorníku Brera od Designers Guild, konzole z našeho obchodu.

Pruhované záclony jsme kombinovali s římskými roletkami stínícími proti slunci, také od Designers Guild.

Tady nebylo kam uhnout a širší objektiv zatím nemám. :-)

Šatna před a po

Pánská pracovna

Původní pracovna byla místnost připomínající dříve spíše skladiště (pan majitel snad promine). Umístili jsme sem psací stůl, trojdílnou knihovnu z tmavého kartáčovaného dřeva  a k ní zabudovali krásné postranní lampy na kloubu.

Podlaha je opět dřevěná (Wicanders), použitá proužkovaná tapeta je od Designers Guild.

Pracovna před

Ložnice

Ložnice je krásná prostorná místnost pod střechou, abychom ji trochu zútulnili, nechali jsme natřít stropní palubky na světle modrošedou barvu, hnědé trámy jsme zachovali.

V ložnici je dominantou postel koráb D025 v rozměru 270 x 200cm v barvě bílé na šedé, dále jsme sem použili šatní skříň D153 S, konferenční stolek a atypické noční stolky.

Do celého prostoru jsme nechali na podlahu položit patchworkové koberce v modrošedé barvě.

Celý prostor působí velmi klidně.

Ložnice před a po

Pokoj pro děti a pro vnoučata

Ani poslední pokoj se nevyhnul naší proměně. Opět jsme nechali přetřít palubky na bílo. Zakomponovali jsme sem dvě postele D634 - čelo je ve švetskové barvě a tělo postele v bílé na švestkové.

U zdi je skříňka D292 v barvě Mastic.

Stoleček D017 na hraní s kulatými rohy pro děti je velmi praktickým kouskem.

Na postele jsme dali quiltované přehozy ve světle vínové barvě, tapety jsou od firmy Designers Guild.

Ložnice pro vnoučata před

A to je vše, velká proměna se podařila a já moc děkuju, že jsem mohla být u toho s Vámi.

Leeda

Registrovat se Přihlásit se