e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Roubenka jako malovaná

Jsem nadšená, že ještě dnes vznikají nové klasické roubenky, které by člověk sotva rozeznal od těch starých, dobových, pokud by mu majitelé neřekli, že vše je zbrusu nové. Je to kus opravdového řemesla a spousta lidské práce. Podívejte se s námi, jaká je to nádhera a jak je možné i sem zakomponovat náš nábytek.

Klasická sednice, samé dřevo, spojovací materiál ovčí vlna. Místnost, kde se schází celá rodina kolem velikého stolu musí nutně zahrnovat i rohovou lavici. Stůl je atyp na zakázku podle stolu D237, židle D468 rohová lavice pak podle dílu D065, vše je v bílé barvě, jen sedáky a deska stolu v Medovém vosku.

Místno, kde nesmí chybět kachlová kamna, vyrábějící teplo a útulno.

U stěn jsou umístěny staré litinové radiátory, v koutě naše křeslo Berry a stolička D028 v zelené barvě barvě.

Detail jídelního stolu s velkými přesahy kvůli lavici byl v kuchyni jen provizorně, od začátku měl své plánované místo v sednici.

Kuchyni usazenou na šamotové dlažbě jsme zvolili v barvě Bílá na zelené, zelená vynikne jen na probroušených hranách a hlavně uvnitř nábytku.

Kuchyni jsme poskládali jak z typizovaných dílů, tak z atypů, aby splňovala přán majitelů. Vestavnou lednici s mrazákem jsme opět schovali do dílu D517 vpravo.

Na horní skříňky jsme použili otevřené díly D135, které bohatě stačí na všechno sklo a keramiku, co se v kuchyni používá. Šuplíkové díly dělali naši truhláři s kvalitními pojezdy a plnovýsuvy kvůli praktičnosti.

Zvolená dlažba s bílými čtverečky působí velmi jemně a dekorativně. Vpravo detail vestavné lednice.

Kuchyňská deska je z jasanu. Věděli jste, že jasan je ještě tvrdší dřevo než dub, a přitom má krásně teplou barvu téměř až do červena.

Záclonky jsme vybrali z našich vzorníků tak, aby jemně dolaďovaly příslušné místnosti. Kuchyňská konzole je v opačné barvě Zelená na bílé, kuchyně je pak veselejší, když se občas barvy prohodí.

Dřezový keramický díl je z Ikei a pod něj naši truhláři vyrobili atypický dřevěný díl.

Ložnice v horním patře je v barvě slonovinová  - Ivoire s doplňky v barvě švesková - Prune.

Dvoupostel D025 koráb a noční stolky ve slonovinové barvě, deska je v barvě Prune na slonovinové (švestková na slonovinové).

Detail nočního stolku D195.

Pohled od postele na nízkou otevřenou knihovnu (atyp zaměřený podle výšky šikminy), vlevo skříň D153 S a vpravo pracovní stolek D467 a židle D468 ve švestkové barvě.

Detail pracovního stolečku D467 se židlí D468 - kombinace slonovinové (Ivoire) a švestkové (Prune) barvy.

Do předsíně si majitelé vybrali komodu D536 v medovém vosku a doladili si úchytky výměnou za porcelánové.

Jednoduchá koupelna, kde je jen to nejnutnější, pod oknem konzole D558 v Medovém vosku.

Registrovat se Přihlásit se