e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Románský cement

« Zpět

Románský cement – jedná se o přírodní cement s vyšší mrazu- vzdorností a paropropustností. Tento materiál mimochodem používali již staří Římané při stavbě přítavních pilířů zapuš- těných do mořského dna a odolávají zubům času i slané vodě dodnes. Proto je románský cement ceněn pro svou vysokou odolnost vůči vodě, močovině, mrazu, solím a síranům a jeho skvělou vlastností jsou velmi rychlé nástupy tuhnutí. Kameníci a restaurátoři jej používají s dobarvením přírodními pigmenty jako náhradu pravého kamene, vápence. Proto se velmi hodí na opravu zavlhlých soklů, opravu říms, do vápenných malt v přípradě krizových termínů a nepříznivého počasí, dále také na výrobu dekorativních prvků.
Balení v plastových kbelících po 15 kg.
Výhody a srovnání oproti běžně užívanému portlandskému cementu:
Významně rychlý nástup tuhnutí, (od 5 minut do hodiny), umožňuje urychlení prací při spárování chodníků z přírodní- ho kamene, při provádění betonových loží pod kámen, přírod- ní jezírka, betonování sloupků, rychloopravách kašen a dalších vodních nádrží. My jsme jej použili i na výrobu dekorativních nadokenních říms.
Je to vhodný materiál, který nahrazuje stavební sádru při rychlokotvení el. kabelů, zvláště v zavlhlých soklových partiích objektů.
Pro objednávky - viz kontakt.

Sokl z románského cementu imitující pískovec.

Registrovat se Přihlásit se