e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Manželé S. si pořídili okálový domek, který ale po bývalé majitelce ani zdaleka nepřipomínal příjemné místo pro život. Proto jejich největším přáním bylo udělat z něj útulné místo v anglickém stylu. Obrátili se na nás a společně jsme začali velkou proměnu, která nás všechny ohromně naplňovala. Jejich píle a entuziasmus byl tím hlavním stavebním kamenem.

Začalo se opět od podlahy a jako první přišla na řadu kuchyně. Podívejte se s námi, jaká proměna se konala zde. Spodní skříňky a dřezový díl jsou v barvě světle šedé na tmavě šedé, horní jsou v bílé barvě. Zeď vlevo u modré konzole je obložena bílými palubkami pro zateplení a modrobílá tapeta od Designers Guild rozjasnila celý prostor. Pro zpestření jsme zvolili nízkou konzoli v modré barvě.

A takto vypadala kuchyň původně, popravdě - není to zrovna lákavá místnost na vaření.

Kuchyň ve studených tónech krásně vynikne na teplé barvě dřevěné podlahy.

Horní skříňky v bílé barvě D135 a D133, deska je z šedého lamina s povrchem připomínajícím tmavý kámen.

Pohled z jídelny do kuchyně, kde jsme nechali probourat otvor, původně byla kuchyně z obývacího pokoje nepřístupná.

Stůl a židle měli majitelé již z dřívějška, ale barevně jsme ladili vše dohromady.

Pohled na nový obývací pokoj, vytapetovaný tapetami od Ralpha Laurena - velmi elegantní záležitost, zatím se majitelé ještě zabydlují, ale až budou závěsy a další nábytek, výsledek bude dokonalý.

Kombinace jemné kostičkované tapety v béžové barvě s modrým proužkem s orientálním vzorem v opačných tónech na sebe krásně navazuje.

Dále jsme pokračovali chodbou: původní majitelé byli zřejmě milovníci pestrých barev.

Takže jsme nechali položit novou dlažbu místo starého lina, stěny pobít palubkami a natřít na bílo a místo křiklavé zelené barvy jsme zvolili jen jemný olivově zelený odstín na stěny, také jsme nechali vybourat dveře do kuchyně a zvětšit tak otvor, takže teď máme krásný výhled na kuchyň i z chodby a prostor se pěkně propojil. A toto je výsledek:

Chodba mě ve výsledku co do barevnosti překvapila asi nejvíc, jak se vyloupla. Proto nepodceňujme věnovat chodbám více pozornosti, právě palubkový obklad s obyčejnou výmalbou dokázal své.

A v poslední řadě jsme se pustili do předělávky ložnice, na stěny jsme vybrali anglické papírové tapety od Clarke&Clarke a doladili závěsy ke starší posteli, kterou už majitelé vlastnili dříve.

Pryč s meruňkovou barvou - tak vypadala původní ložnice, tato barva bývala kdysi velmi oblíbená, její problém ale je, že vypadá velmi lacině a proto je potřeba se jí vyvarovat.

V současnosti doděláváme ještě dětský pokojík pro syna a pokoj pro dospělou dceru, časem nemine proměnu ani koupelna, schodiště a další prostory a já se také už těším na další pokračování. Paní majitelka byla velmi vstřícná a milá žena a já jí tímto děkuju za důvěru. Krásně se mi s Vámi pracovalo, Mirko. Díky. Leeda

Registrovat se Přihlásit se