e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Na léto novou chalupu

Není hezčí léto, než na chalupě na venkově a my jsme jedné rodině předělali chalupu v jižních Čechách, aby se jim tam opravdu líbilo.

Celá chaloupka, když jsem ji uviděla poprvé, byla zvenku krásná, ale vevnitř pustá a holá, jen sem tam kousek něčeho, co se zrovna namanulo. Úkolem bylo zabydlit ji a dodat hřejivou domácí atmosféru.

Původní kuchyně připomínala kuchyň jen velmi okrajově, špatně provedené podlahy a hlavně barevnost nedávaly jinou možnost, než ji zbrousit a domořit, obrátili jsme se na firmu Podlahy Praha a ti se ujali zmíněných oprav.

Nelehkým úkolem bylo vymyslet, jak zakrýt ohromné radiátory na zdi a přitom neubrat na jejich výkonu. To samé se opakovalo i v obývacím pokoji.

Samotný obýváček připomínal víc technickou místnost, než místnost k odpočinku pro celou rodinu. Kout s kamny a výměníkem a k tomu samá roura, to chtělo velkou dávku představivosti, aby si člověk nepřipadal jako v kotelně.

A tak nezbývalo, než mávnout kouzelným proutkem a ponořit se do práce, navrhnout něco, co by rodině splnilo sen o krásné chalupě. Představy a sny se začaly po třech měsících naplňovat. Dodali jsme nábytek, většina z typizovaných dílů, jen atypické díly dodávali čeští truhláři, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

První etapa byla vybalování a vynášení nábytku.

Poté truhláři montují kuchyň a masivní desku z jasanu:

Po prvním dni kuchyň nevypadá špatně, ale pořád tomu něco chybí...

Takže, nejdřív zakrýt to topení, udělali jsme dřevěný rám, připomínající skříň a do kazet uchytili pruhovanou látku, ozdobné háčky pod římsou poskytnou praktickou vychytávku při sušení oblečení. Spodek i vršek krytu je otevřený, aby teplo mohlo proudit.

Nakonec i to zakrytí radiátoru tam sedí, jako kdyby tam bylo odedávna.

Kuchyň jsme rozzářili spojením dvou barev, některé skříňky jsou ve světle šedé antik (Gris Provence) a některé v medovém vosku. Obklady jsou z prodejny obkladů Eden v Praze Vršovicích, to jen že často dostávám dotazy na obklady, které jsem použila v realizacích, tak aby to bylo pro všechny jednodušší.

Trouba, myčka, digestoř, dřez i baterie jsou z Ikei, svítidlo Laura je od nás, police v medovém vosku opět od našich truhlářů na míru a sedí na kovových konzolích z naší prodejny.

V pravém rohu je díl na míru, vychází z modelu D517 a rozděluje prostor na lednici a špajsku. Lavice a stůl jsou opět od truhlářů na míru.

Celá kuchyň už je hotová a vše se odehrává ve třech barvách, síla je někdy i v jednoduchosti. Světle modré záclonky vše jen spojí.

Atypické šuplíčky  na příbory jsme nechali udělat s pojezdy kvůli praktičnosti, u myčky je důležitý detail, a to: dvířka myčky musí být nejen výklopná, ale částečně výsuvná, aby při otevírání nevadila spodní lišta a dvířka se nemusela zkracovat. Typ z Ikei vyhovuje dokonale. U kuchyní se spodním soklem tento problém odpadá.

Pravou stranu linky jsme zakončili obdobnou skříňkou v medovém vosku, spodní šuplík na pojezdu skrývá buď praktické odpadkové koše nebo vyšší potraviny.

Obývací pokoj se změnil k nepoznání, na místo krbových kamen jsme nechali vyrobit kachlová kamna od firmy xxx z bílých kachlí. Opět zakrytí radiátoru v medovém vosku a přidali jsme pár kousků nábytku, stolek a komodu v rohu. Na stěnu přitloukli pár obrázků, přetahli nehodící se fialovou pohovku beránčí dekou a už jen pár polštářků: zabydleno. Skleněné světlo mi vypadlo při tom shonu z ruky a vzalo za své, tak to jediné tedy ještě zbývá.

Na všech oknech jsou krásné lněné záclonky v blankytně modré Linas 15. Na parapet jsem nechala vyrobit matraci pro posezení pro děti.

Kachlová kamna skrývající v levé části výměník.

V podkorví pod trámy se zrodila nová ložnice.

Závěsy z modrobílé pruhované látky Bitacora24, přehoz, postel D634 se zakulaceným čelem z palubek je už pouze na objednání, lampičky Amelie.

Do ložnice nad rámoví jsme umístili svítidlo Rachel Black.

Chodba mezi ložnicí a dětským pokojem je místem pro odpolední čaj, ale i úložným prostorem pro pračku, která se nevejde do miniaturní koupelny. Zcela jsme ji schovali do skříňky, tomu koš na prádlo.

Když jsme uvažovali o postýlkách pro dvě děti, bylo mi trochu líto rozbít prostor na dvě poloviny. Takže když mi paní majitelka řekla, že u nich rády často přespávají i děti od kamarádů, vyřešili jsme postýlky letištěm pro celou školku. Ze předu dali dvě skříňky na věci  a přes postel jen přehodili krásné přehozy a doplnili polštářky.

Světýlka na zdi: Oliver big black, na oknech látka Yoruba 18.

Otevřený štít s trámovím rozsvěcují černá svítidla Hardy.

Pokoj prarodičů jsme jen vyzdobili záclonkami ušitými z látky Clarke and Clarke Helene Sage, pověsili garnýže a dodali židli a přehoz přes postel.

Záclonky Helena Sage od firmy Clarke and Clarke.

Tak přejeme krásné léto, užívejte vůně venkova, společného času i té Vaší chaloupky. Moc pozdravů. Leeda

Registrovat se Přihlásit se