e-shop workshopy proběhlé akce rekonstrukce a jak na to

Oslovila mě kamarádka Lucka s tím, že by si moc přála předělat kuchyň ve svém panelovém bytě a to do stylu našich kuchyní. Snažila jsem se jí nejdříve odradit, protože jsem si nebyla výsledkem úplně jistá a bylo mi jasné, že prostor je minimální a tudíž se celá kuchyň bude muset vyrobit kompletně na míru. To znamená, že na nabídku našich typizovaných dílů, které nabízíme, můžeme zapomenout a musím navrhnout něco, co jí perfektně sedne, jak rozměrem, tak praktičností  a stylem. Celé dílo vzniklo pod rukama našich partnersých truhlářů pod vedením pana Michálka, za což jm patří velký dík.

Vrhly jsme se s Luckou do toho a na základě jejích požadavků a nápadů jsem navrhla kuchyň, která v sobě zahrnuje i pracovní kout, line se po delší stěně, potom pokračuje pod oknem a vlastně vplňuje všechny čtyři zdi místnosti.

Prostor místnosti je obdélník, delší strana má téměř 5 metrů, kratší cca 2,5 metru, tedy úzký malý prostor a do něj bylo ještě pořeba kromě myčky začlenit i pračku, oba dva díly původně vystupovaly do hloubky, protože v panelácích se často nemyslí na odpady a tudíž jsou všechny odpady a trubky vedeny po zdi, to nám sice situaci trošku komlikovalo, ale poradili jsme si i s tím.

Vystouplá dvířka, za kterými je schovaná právě zmiňovaná myčka a pračka jsem nechala udělat v jiné barvě než celou kuchyň, takže se v tomto momentě spíš jedná o dekorativní přednost než nutnost něco schovat.

Celá místnost je opravdu hodně vyplněná nábytkem, zato nabízí vše po ruce, praktičnost i útulnost.

Dřez i baterie v nerezu jsou z Ikei, deska je pak tvořena v ploše z lamina a okraj je dřevěný. Obklad je italský, který jsme si nechali dovézt a je také možnost si ho u nás objednat.

Dřevěná palubková dvířka na pračku a myčku krásně kontrastují s bílou kuchyní.

Detail spojení laminové desky s dřevěným frézovaným okrajem: ten totiž dodal kuchyni na kráse nejvíc, protože laminové desky mají hodně nevzhledné zakončení. Přitom ale svou praktičností se se dřevem nemůžou rovnat, vydrží podstatně víc.

Kout se sklokeramickou deskou u okna.

Stěnu po levé straně jsme zaplnili prakticky až ke stropu, takže úložného místa je dostatek, je zde zabudovaná i mikrovlnka a truhláři si pohráli se dřevěnou zatahovací roletkou.

Pracovní koutek u okna. Stůl je opět v přírodní barvě, jen mírně mořený a velikostně odpovídá požadavkům majitelky.

Použili jsme zde stropní lustry Laura a stolní lampičku Shelby.

A pro srovnání foto, jak vypadala kuchyně předtím?? Stálo to za to? Rozhodně, Lucka je spokojená, září a vaří s mnohem větším elánem, než kdy předtím. Naši šikovní truhláři opět obstáli na výbornou.

A já ti, Lucko, moc děkuju za tuhle příležitost i zkušenost, s Tvojí podporou a invencí jsme to zvládly! Tak díky. Leeda

Registrovat se Přihlásit se